Naprawa i Serwis samochodów 

Automatyczne skrzynie biegów

Firma prowadzi działalność w zakresie:

  • Diagnostyka mechaniczna i komputerowa NA TESTERACH NAJNOWSZEJ GENERACJI obsługujących wszystkie modele samochodów osobowych
  • WYMIANA OLEJU I FILTRÓW W AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW
  • BEZPŁATNA wymiana oleju silnikowego i filtrów (płacimy wyłącznie za olej i materiały). Oleje CASTROL,MOBIL,MOTUL
  • Przeglądy okresowe i serwisowanie
  • Naprawy bieżące i regulacje a w szczególności automatyczne skrzynie biegów  
  • Naprawy główne i regeneracje  a w szczególności automatyczne skrzynie biegów  
  • Holowanie do serwisu pojazdów unieruchomionych

Zalecenia dla skrzyń automatycznych

Należy zauważyć, że skrzynie automatyczne pod względem budowy i możliwości różnych algorytmów pracy należą do jednych z najbardziej skomplikowanych zespołów spotykanych w samochodach osobowych, najczęściej przekraczają komplikację zestawionego z nimi silnika, zawsze są znacznie bardziej skomplikowane niż podobnej mocy i momentu typowa skrzynia manualna. Typowa skrzynia automatyczna składa się z co najmniej kilkuset części w torze przenoszenia momentu i kilkuset części w układzie sterowania, prawie wszystkie są elementami mechaniki precyzyjnej i precyzyjnej hydrauliki siłowej i sterującej, i powinny być najwyższej jakości i w idealnym stanie, aby nie występowały w skrzyni mniej lub bardziej dokuczliwe usterki, często prowadzące w konsekwencji do poważnych problemów. Sama diagnoza problemów występujących w skrzyni biegów, pomimo wprowadzenia komputerowych układów sterujących, monitorujących pracę i diagnozujących „w biegu” usterki skrzyni, jest dość trudna, a naprawy i serwis wymagają znacznej wiedzy, kultury technicznej i często specjalistycznego wyposażenia.

Początkującym użytkownikom samochodów ze skrzynią automatyczną należy polecić dokładne zapoznanie się z fabryczną instrukcją obsługi posiadanego modelu, ze szczególnym uwzględnieniem dopuszczonych obciążeń, możliwych trybów pracy, prędkości biegów, sygnalizacji problemów itp. także sposób pomiaru poziomu i oceny oleju w skrzyni (jeśli występuje). Użytkownikom, szczególnie starszych pojazdów z większym przebiegiem, należy polecić zapoznanie się z instrukcjami obsługi i utrzymania, lub skonsultowanie z serwisem, tematu dokładnego typu oleju i terminów jego wymian, także filtrów, i innych czynności obsługowych – należy przy tym być dalece nieufnym co do „bezobsługowości” skrzyń automatycznych czy informacji, że jakieś elementy czy oleje są „dożywotnie” lub „lifetime”, należy bezwzględnie ustalić co producent, serwis czy instrukcja rozumie przez „bezobsługowość” czy „lifetime”, gdyż przeważnie jest to po prostu okres gwarancji mechanicznej samochodu, który przy starszych pojazdach i dużych przebiegach jest dawno przekroczony. Skrzynia automatyczna jest układem hybrydowym, mechaniczno hydrauliczno elektronicznym, i każdy jej element podlega zużyciu.